Мінфін
СПЕЦПРОЄКТ

Як отримати кредит за програмою «5-7-9%» і заощадити для бізнесу 200 000 грн в рік

Історія компанії з Дніпра, яка не боїться труднощів

Дмитро Косоногов свою першу компанію «Електал» зареєстрував 19 років тому.
«Моя перша компанія займалася постачанням великого електрообладнання для юридичних осіб. Через 10 років я вирішив, що час розвиватися в інтернеті, надавати ті ж послуги і сервіс прямим споживачам», - згадує Дмитро.
Другу компанію він відкрив у 2015 році разом з братом-близнюком Олексієм. Брати вирішили назвати свій спільний бізнес Volta, на честь італійського фізика і винахідника Алессандро Вольта. За чотири роки Volta істотно зросла, і цей бізнес став основним. «Ми створили свою компанію, щоб допомогти кожній людині використовувати електроенергію в будинку безпечно і економно, - розповідає Дмитро. - Назвати компанію вирішили на честь людини, яка першою навчилася накопичувати електрику і на честь якого названа одиниця напруги - вольт».
Вольти і Volta
Брати ставлять перед собою і своєю компанією Volta досить амбітну мету - зробити електроенергію повсюдно доступною і корисною, застосовуючи інноваційні технології та зберігаючи при цьому навколишнє середовище. Сьогодні підприємці співпрацюють з компаніями з усієї України, і їм об'єктивно потрібні ресурси для масштабування свого бізнесу.
Не вийшло – роби спроби знову
Данило Молош, керівник напрямку реалізації програм МСБ Дніпропетровського регіонального управління Приватбанку, зв'язався з Дмитром, як тільки стали відомі базові умови кредитування за програмою «5-7-9%». Однак новини були погані. Виявилося, що Volta не підходила за параметрами кредитування, так як на момент старту програми діяли обмеження щодо обігу. В результаті ідею отримання дешевого кредиту довелося відкласти на невизначений термін.
Але, як відомо, ситуація в бізнесі часто змінюється, тільки встигай реагувати і використовувати найменші можливості. З квітня 2020 року Кабмін поширив дію Програми на бізнес з річним доходом у 100 млн грн, потім уряд поступово розширив перелік видів цільового призначення кредитів. А це означало, що Volta знову може запитати про фінансування.
За фактом виявилося, що до Volta подібних угод з рефінансування кредитів у програмі «5-7-9%» в інших банках ніхто не проводив. Це майже гарантувало складності і підвищувало ймовірність проблем, але Дмитро не відступив і став першопрохідцем в цьому напрямку.
«Було одне «але». Такого до нас ніхто не робив. Але ми легких шляхів не шукаємо. Оформляти документи було непросто, пакет довелося переробляти декілька разів. Ми почали наприкінці червня, а переоформити кредит змогли лише у вересні, тобто оформлення документів зайняло приблизно три місяці», - визнає Дмитро.
Дмитро Косоногов
І спільні зусилля дали результат - компанія отримала кредит з дуже вигідними умовами. Volta змогла погасити старий борг і зменшити свої витрати на сплату відсоткових нарахувань приблизно втричі. За розрахунками, проведеними банком і позичальником, в абсолютних величинах економія складе 150-200 тис.грн на рік. До квітня 2021 року в нас пільговий період, ми не сплачуємо відсоткові нарахування, а після цього будемо виплачувати їх за мінімальною ставкою».
Дмитро Косоногов
Кредит дозволить Volta витримати високе навантаження в «гарячий» осінньо-зимовий сезон, коли бізнес відчуває потребу в додаткових оборотних коштах для розвитку.
Незважаючи на пандемію і карантин, програма «5-7-9%» працює і розширюється. Через Приватбанк проходить приблизно 30% всіх видач за даною програмою в Україні. За останні чотири місяці тільки в Дніпрі і області (без Кривого Рогу) видано понад 70 кредитів.
«Незважаючи на складний рік, ми досить активно видаємо кредити на обігові кошти під 3% річних. Тільки в жовтні їх отримали 15 наших клієнтів з дуже різними сферами діяльності: сільськогосподарські виробники, компанії, що ведуть оптову і роздрібну торгівлю, та інші, - уточнює Данило Молош. - У цій програмі передбачено багато варіантів, і можна знайти пропозицію для будь-якого клієнта. Головне - наявність застави, термін роботи на ринку більше року, з повною фінансовою звітністю. Також за програмою можна кредитувати і стартапи».
За словами Данила Молоша, коли команда клієнта націлена на результат, думає, як просунутися вперед, постійно шукає можливості для зміни і поліпшення бізнесу, то жодні складнощі її не зупинять.
Перші результати «5-7-9%»
«Volta - дуже оперативний клієнт, вони бачать можливості і швидко реагують, не відступають перед труднощами. Звичайно, було нелегко, пару разів були думки пошукати інші, більш прості варіанти, але важливо ніколи не здаватися і йти вперед, тоді все вийде».
Данило Молош
У 2016 році Дмитро Косоногов з трьома друзями створив невелике спортивне співтовариство. Зараз у команді Sota Team Dnepr вже близько 40 спортсменів, однодумців, в тому числі партнери та друзі. Вони разом тренуються, займаються тріатлоном (плавання, велосипед, біг). Найактивніші беруть участь у змаганнях, як українських, так і міжнародних, включаючи всесвітньо відомі Ironman.
Що допомагає не здаватися
«Зараз до нашої команди відкритий доступ, люди можуть приходити і тренуватися з нами, вчитися вигравати, отримувати задоволення від життя. Це не просто пропаганда здорового способу життя, це перевірка здібностей людини витримувати перенавантаження, це дозволяє себе зміцнювати як фізично, так і духовно. До того ж, це просто цікаве, захоплююче проведення часу».
Дмитро Косоногов
Данило Молош також тренується в команді Sota Team Dnepr:
«Я більше займаюся бігом, хоча багато колег проходять марафони і готуються до серйозних міжнародних стартів. Можна сказати, що нас об'єднує спорт і здоровий спосіб життя. Буває, що на тренуваннях консультую, відповідаю на різні фінансові питання, якщо такі виникають».
Данило Молош
Для Дмитра Sota Team Dnepr - це спільнота людей, які бажають розвиватися, бути розумнішими, сильнішими: «У людини в житті завжди повинен бути виклик! Для досягнення висот ти повинен сам з собою конкурувати і порівнювати самого себе сьогодні і рік тому, щоб зрозуміти, чи прогресуєш ти. Спорт - це одна з можливостей перевірити себе. Це також сильно зміцнює віру в себе, допомагає спокійно подолати будь-який бар'єр і вирости, стати сильніше, наблизитися до своєї вершини. Заняття тріатлоном підвищують рівень можливостей, а це допомагає легше справлятися з викликами в бізнесі».
Для Дмитра Sota Team Dnepr - це спільнота людей, які бажають розвиватися, бути розумнішими, сильнішими: «У людини в житті завжди повинен бути виклик! Для досягнення висот ти повинен сам з собою конкурувати і порівнювати самого себе сьогодні і рік тому, щоб зрозуміти, чи прогресуєш ти. Спорт - це одна з можливостей перевірити себе. Це також сильно зміцнює віру в себе, допомагає спокійно подолати будь-який бар'єр і вирости, стати сильніше, наблизитися до своєї вершини. Заняття тріатлоном підвищують рівень можливостей, а це допомагає легше справлятися з викликами в бізнесі».
Окрім спорту, у Volta звертають велику увагу на розвиток молоді: до карантину в школах проводилися відкриті уроки з енергозбереження, з енергоефективності. Такі уроки проводив і сам Дмитро, і, якщо буде можливість, він сподівається їх відновити.
Про майбутнє
«2020 рік унікальний на події, ми всі перебуваємо в абсолютно нових умовах, досвіду такого ні у кого немає, як будуть розвиватися події - незрозуміло. Для підтримки і розвитку бізнесу важливі ресурси, розумні за вартістю, а гроші - один з головних ресурсів в бізнесі. Якщо ми хочемо, щоб бізнес розвивався, то повинні мати вартість цього ресурсу як в Європі. У Приватбанку є умови, що дозволяють залучати кошти під 3% річних, а це конкурентна пропозиція навіть у світовому масштабі. Це дуже важливо, коли у бізнесу є такий фінансовий партнер. Якщо в Україні будуть доступні такі ресурси, будуть адекватна вартість грошей, доступ до глобального інтернету, хороша логістика, жити тут буде набагато краще», - підсумовує Дмитро.
Читайте також:
Спільний спецпроєкт Приватбанку та Мінфіну

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх