трейдер, незалежний експерт
Поради трейдера
Про деякі особливості торгівлі валютними парами «Мінфіну» розповів
трейдер Альпарі - З торгівлі якими валютними парами варто починати? Як зрозуміти, що трейдер готовий торгувати більш волатильними парами?
- Більше – не завжди означає краще. Немає такого суворого правила, що чим професійніший трейдер, тим більшу кількість валютних пар він використовує у своїй торгівлі. Наприклад, деякі професіонали взагалі можуть обмежитися однією валютною парою, уважно стежити за її динамікою і за новинами, що стосуються відповідних валют. Але і спеціально обмежувати себе кількістю торгових інструментів немає сенсу. Як правило, при знайомстві з ринком трейдери починають з найпопулярнішої і ліквідної пари – EUR/USD. Далі, бажаючи розширити інструментарій, звертають увагу на інші, так звані основні пари, або «мажори»: GBP/USD, USD/CHF, USD/JPY. Пізніше можна звернути увагу на такі пари, як USD/CAD, AUD/USD, NZD/USD. Ну а після них, в принципі, можна торгувати вже будь-якими крос-курсами, доступними в терміналі.
- Які ключові економічні показники країни впливають на курс? За якими статистичними даними варто стежити в першу чергу?
- Найважливіший показник, який впливає на довгостроковий курс будь-якої валюти – це ключова ставка (базова ставка або ставка рефінансування) за валютою, яку встановлює відповідний Центральний (Національний ) банк: ФРС для долара, ЄЦБ для євро, банк Англії, банк Швейцарії, банк Японії для фунта, франка та єни відповідно. Крім того, важливо стежити і за операціями центробанків з «розкидання грошей», або, правильно кажучи, з кількісного пом'якшення. Загальне правило – зростання ставки веде до подорожчання відповідної валюти, і навпаки. А збільшення потужності «друкарського верстата» веде до здешевлення відповідної валюти, і навпаки.
Крім цього, корисно стежити за тими макроекономічними показниками, на які звертають увагу самі Центробанки при ухваленні рішень щодо ставок. В першу чергу – це дані щодо інфляції, безробіття і ВВП відповідної країни.
- Купуючи валюту в обмінниках, більшість українців звикла орієнтуватися на курс НБУ. Ринок Форекс вважається децентралізованим і ціну визначають самі трейдери, але наскільки ввагомий вплив центробанків на курсові коливання?
- Навіть найбільші центробанки не в змозі змінити ринковий тренд, якщо мова йде про світові валюти. Це пов'язано з тим, що щоденний оборот світового валютного ринку ще у 2019 році досяг $6,6 трлн (ці дані оновлюються Банком міжнародних розрахунків BIS раз на три роки). У жодного, навіть наймогутнішого, центробанку в світі просто не вистачить грошей, щоб йти проти ринкового тренду, йти проти «натовпу».