Мінфін

Яким буде курс гривні:

короткостроковий і довгостроковий прогнози
З початком року країна потрапила під вплив негативних зовнішніх чинників, в зв'язку з чим економічна ситуація різко погіршилась. Коронавірус вніс істотні корективи в урядові плани, і тепер керівництву України доводиться розбиратися з існуючими проблемами.

Вартість гривні різко знизилась через ринкову паніку. Населення почало скуповувати долари і євро, побоюючись настання затяжної економічної кризи. Згодом ситуація стабілізувалася, а паніка щодо коронавірусу пішла на спад. Гривневі котирування почали поступово повертатися до докризових значень, і зараз фахівці прагнуть скласти прогноз щодо потенційного розвитку подій. У цій статті LBLV представить думки різних експертів і розповість, чого варто чекати від курсу UAH, і як вчинити грамотному інвестору.

Прогноз гривні на липень:

чого чекати від літа?
Національна валюта України поступово починає відновлюватись. Відставка глави Національного Банку Якова Смолія негативно вплинула на гривневі котирування. Нацбанк знизив офіційний курс гривні, і тепер він перевищує 27 грн за долар США. На даний момент фахівці розходяться у думці про те, наскільки тривалим виявиться цей тренд.

Щоб зрозуміти, куди попрямує котирування, слід вивчити всі фактори впливу і співвідносити їх між собою. Влітку котирування гривні зазвичай демонструє стабільність, відзначають експерти LBLV.com. Експорт нацвалюти суттєво перевищує імпорт, адже закупівлі енергоресурсів скорочуються. Пропозиція грошової одиниці набагато вище попиту, що і пояснює високу цінність фінансового активу.
Аналітики вважають, що до кінця поточного місяця не відбудеться суттєвих змін. Курс буде коливатися в межах 26,7 – 27,2 грн за один долар. На сьогоднішній день в країні відзначається досить високий запас міцності. Перший транш від Міжнародного валютного фонду дозволив державі утримувати досить високий курс і усунути фінансові ризики. У найближчому майбутньому гривня навряд чи буде демонструвати істотні цінові коливання. Найімовірніше, зміни відбудуться у середньостроковій перспективі – восени або взимку.
Відставка Якова Смолія ініційована самим
Володимиром Зеленським.
Президент побажав бачити більш високі курси і чітко відреагував на ситуацію, що склалася. Поточний інформаційний фон довгий час сприяв посиленню девальвації гривні і закріплював курс на більш високих позиціях. На поточний момент в країні відсутні вагомі чинники, які могли б розгорнути ситуацію в інше русло. Малоймовірно, що ринок знову повернеться до ревальваційного тренду, що спостерігався в кінці весни – на початку літа 2020 року.

Вартість української валюти багато в чому залежить від дій Нацбанку. Якщо державний орган буде прагнути до підвищеного курсу, то найближчим часом за один долар будуть давати 30 грн. При виконанні цього плану регулятор буде змушений здійснювати об'ємні закупівлі на міжбанківському майданчику. Таким чином, він збільшить попит, і котирування почне помітно підвищуватись уже в липні.
Також в ЛБЛВ відзначають, що навмисне підвищення вартості американської валюти буде означати втрату незалежності. Це буде говорити про те, що НБУ відмовляється дотримуватися задекларованої політики щодо інфляційного таргетування.
У зв'язку з надлишком валюти ймовірність девальвації стає вкрай низькою.
Швидше присутній ризик ревальвації гривні. Якщо Нацбанк припинить викуп, то долар може опуститись до рівня 22-23 грн. Громадяни не можуть похвалитись надлишком фінансів, а тому вони все частіше змінюють накопичені USD на місцеву валюту. Через карантин люди почали рідше подорожувати і купувати дорогі іноземні товари. Імпортери також знизили обсяги закупівель з огляду на знижений попит на тлі економічної кризи.

Деякі аналітики вважають, що коронарний вірус позитивно вплинув на деякі галузі економіки. Іноземні послуги та імпортні товари помітно знизилися в ціні. Фахівці впевнені у тому, що не варто прогнозувати падіння гривні. Найімовірніше, в найближчому майбутньому країна зіткнеться з дешевими доларами і доступними євро.

Що чекає на гривню
в осінньо-зимовий період?

У першому півріччі 2020 року гривня помітно просіла по відношенню до долара і євро. Ослаблення національної економіки та карантинні обмеження призвели до істотного зниження річного ВВП. За підсумками 2020-го очікується падіння на 4,5 – 9%. При цьому існує кілька позитивних факторів, здатних надати хороший вплив на відновлення фінансової системи України.
На даний момент хороші сигнали для української валюти можна буквально порахувати на пальцях однієї руки, відзначають в LBLV:
Від Міжнародного валютного фонду надійшов транш, який покращив економічний стан країни і збільшив приплив валюти.
Згідно з оптимістичним прогнозом, восени курс може становити вже 27-28 гривень за долар. Інші варіанти розвитку подій розглядають зростання котирувань аж до 30 грн/дол. Міністерство фінансів озвучило негативний прогноз, який передбачає скорочення внутрішнього валового продукту до 3,9 трильйона гривень.

Багато фахівців упевнені, що за підсумками поточного року країну очікує падіння ВВП на 8,2%, після чого рівень внутрішнього валового продукту буде поступово відновлюватись. Передбачається, що в 2021-му зафіксується зростання на 1%, а у 2022-му – можна очікувати збільшення на 3%.
Ще одним позитивним фактором вважається низький попит на валюту з боку імпортерів.
Після падіння внутрішнього використання потреба у закупівлі імпортних товарів різко скоротилась. Поставки обмежувались не тільки у зв'язку з коронарним вірусом, а й через низький рівень доходів населення. Криза позначилася на сфері машинобудування і постачальників більшості споживчих товарів.

З одного боку, спокій в економічному житті країни скорочує попит на іноземну валюту і зміцнює національну грошову одиницю. При цьому необхідно пам'ятати, що застій сигналізує про виникнення проблем і уповільнення розвитку.
З отриманням траншу від МВФ Україна взяла на себе певні зобов'язання перед іншими країнами. Всі ці обіцянки повинні бути виконані у 2020-2021 роки. По суті, Міжнародний валютний фонд змушує країну розвивати свою економічну систему, вносити необхідні корективи і рухатись у потрібному напрямку. Вплив інших факторів носить досить обмежений характер. Щоб спрогнозувати котирування восени і взимку, необхідно звертати увагу на дії українського уряду і якість виконаних зобов'язань перед МВФ.
Крім фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду, уряд України має намір отримати кредит від Світового банку.
Рада директорів цієї міжнародної організації планує розглянути можливість виділення позикових грошей на політику розвитку і економічного відновлення України. Імовірно, обсяг кредитних коштів складе близько 1 мільярда доларів, вважають аналітики LBLV. Після рішення ради український уряд отримає позику протягом одного місяця.

Взимку 2020-го Україна може випустити єврооблігації. У меморандумі від МВФ зазначено, що держава може повернутись на ринок приватних запозичень у останньому кварталі поточного року. Завдяки чесним інвестиціям країна отримає близько 1 мільйона доларів.

Прогноз по курсу гривні
до кінця 2020 року

Професійні аналітики прогнозують значне зниження рівня ВВП
За підсумками 2020-го, обсяги внутрішнього валового продукту скоротяться приблизно на 5,1%, а інфляція зупиниться на позначці 3,7%. Під кінець року гривневе котирування може опуститися до 29,5 грн за дол., проте у третьому і четвертому кварталі 2021-го воно зміцниться до 29 грн.

Аналітичний звіт, по суті, складався з декількох тез, які дозволяють розібратися в ситуації, що склалася. Перш за все, варто враховувати виконання вимог МВФ. Одним із завдань Міжнародного валютного фонду було ухвалення антиколомойского закону. Саме тому країна отримала виплату і змогла перекрити частину поточних збитків.

Одним із найбільших шоків поточного року став новий коронавірус. Пандемія завдала серйозного удару по експорту та імпорту товарів. Карантинні заходи скоротили кількість закордонних поїздок, що поліпшило баланс фінансових операцій. Грошові перекази в Україну теж підлягають скороченню. Якщо минулого року вони становили понад 13 мільярдів доларів, то тепер знизяться приблизно на 25%.

Чи варто українцям купувати інвалюту?

Займаючись пошуком вигідних фінансових активів, сучасний інвестор може звернути увагу на загальнодоступні інвалюти
. У більшості випадків громадяни України роблять закупівлю американських доларів або європейських євро, щоб зберегти купівельну спроможність своїх грошей. На даний момент цінність таких інвестицій залишається під питанням, адже вартість USD і EUR поступово йде на зниження, а найближчим часом може відбутись різкий стрибок на користь української гривні.

Фахівці розходяться в порадах щодо того, чи слід купувати іноземну валюту. При цьому існує можна збагатитись на зміні цінових котирувань. Люди, які придбали американський долар взимку по 23-24 гривні, мають унікальну можливість продати його на кілька гривень дорожче. У цьому випадку вони отримують хороший прибуток за кілька місяців очікування.
За умови своєчасної фіксації отриманого результату можна отримати заробіток у розмірі до 3,7 грн на одному доларі. Прибутковість складе від 20% до 32% річних. Це вельми привабливий рівень прибутку, враховуючи поточну банківську ставку і прибутковість інших фінансових інструментів.

Якщо людина придбала USD в кінці весни або на початку літа, то їй не варто продавати. Очікуваний заробіток становить всього 20-30 копійок на одній американській одиниці. Це дуже мало і не покриває витрати часу інвестора.
Здебільшого, професійні аналітики на lblv.ru не рекомендують поспішати з реалізацією доларів. В майбутньому може настати помітна девальвація гривні, після чого інвестор отримає додатковий заробіток на зміні курсу.
При бажанні вкладник може купити іноземну валюту за відносно низьким курсом. Для цього необхідно вивчити котирування обмінних пунктів і банків, які займаються продажем доларів або євро. Також заробити на зміні котирувань можна з міжнародним брокером LBLV. На даний момент не зовсім ясно, як буде діяти новий глава Національного Банку. Регулятор може утримувати котирування в коридорі 26,5-27 грн за долар або відпустити грошову одиницю «у вільне плавання». В останньому випадку слід очікувати поступової девальвації аж до 30 гривень за долар.

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх