Мінфін

Заробіток знавців

Непоказна монета, стара ваза або бурштинове намисто з бабусиної скрині можуть коштувати цілий статок

Заробіток знавців

Непоказна монета, стара ваза або бурштинове намисто з бабусиної скрині можуть коштувати цілий статок
У питаннях інвестування українці проявляють крайню обережність і консервативність. Банківські вклади і нерухомість - ті інструменти, яким більшість віддає перевагу. Але сьогодні, коли ставки за депозитами падають, а ціни на квадратні метри втрачають свою привабливість, народ починає шукати нові напрямки, куди можна вигідно вкласти гроші. І тут багато хто звертає погляди на антикваріат, що цілком логічно.

Антикваріат був і залишається одним з найнадійніших і перспективних інструментів інвестування. Раритетні речі завжди високо цінуються і з роками додають у вартості. І це стосується не тільки автомобілів, картин, столового срібла, ювелірних виробів або старовинних монет. Заробити статок можна і на іграшках, листівках, напоях, навіть на автографах і жуйках. Головне - вміти розпізнати справжній скарб, почекати необхідний час і вигідно його продати.

«Витримана» вартість

Антикваріат, як інструмент інвестування, має багато переваг.
Вартість старовинних речей не залежить від світових тенденцій, торгових війн, коливань курсів валют, цін на газ та іншого.
На їх цінність не впливає стан фінансової системи тієї чи іншої країни; навіть в умовах кризи антикварна сфера «відчуває» себе навіть дуже упевнено.
Придбання предметів старовини - це вдале довгострокове вкладення ще й тому, що воно міцно захищає від інфляційних ризиків. Згодом вартість аукціонних лотів тільки збільшується, як і шанси продати їх більш вигідно.
За рік раритетна річ може додати в ціні до 20 - 30%. Цілком хороший відсоток. При цьому принцип інвестування в антикваріат гранично простий: знайти достойну річ, купити її якомога дешевше, дочекатися слушного часу і продати подорожче. Яскравий приклад вигідної угоди - продаж на аукціоні за $600 тис. китайської вази, купленої всього за $1. Звичайно, так щастить не всім, але спробувати удачу може кожен.

Можливості для всіх


Золота монета «Ауреус Еміліана»
Ринок антикваріату в Україні до сьогодні оповитий безліччю міфів. Існує думка, що він доступний тільки обраним, тим, у кого є солідний капітал і великі зв'язки. Це не так. Можливість брати участь в аукціонах є у всіх, і починати можна навіть з малими сумами. Для початку підходящим варіантом вкладень можуть стати монети. Їх вартість часто цілком доступна. До того ж, такий товар завжди користується попитом у нумізматів. Тож можливість вигідно продати монети обов'язково випаде.

Надихаючий рекорд вартості однієї монети був встановлений на
міжнародному інтернет аукціоні Віоліті. Приватні особи виставили свій лот - золоту монету ауреус імператора Марка Еміліана - зі стартовою ціною 1 грн. Монета була продана за рекордні 1 412 161 грн. Яке бачимо, навіть на такі ексклюзивні та дорогі лоти є свій покупець. Угода пройшла швидко і чітко, а головне - кожен отримав те, чого хотів.

Час купувати

Шукати раритетні речі можна, звичайно, всюди: у бабусі на горищі, на барахолці, в антикварних крамницях. Але антикварна справа - це перш за все інвестиції, що вимагають вдумливого підходу до кожного придбання. Звичайно, можна купити зовсім непримітну річ, яка з часом «вистрілить» і принесе пристойний куш. У той же час можна заплатити шалені гроші за нічого не варту підробку.
Щоб знизити ризики втрат і уникнути розчарувань, краще купувати старовинні експонати на спеціальних аукціонах. Тут досвідчені фахівці проводять ретельну експертизу кожного лота. В результаті відсіваються проблемні речі, які не мають ніякої цінності або пов'язані з криміналом.
Для участі в аукціонах не обов'язково їхати в Лондон. Вигуки «Сімсот ... Вісімсот ... Вісімсот п'ятдесят ...» - стук молотка - «Продано!» вже давно втрачають популярність. Аукціони все більше і більше йдуть в онлайн. За приблизними оцінками, сьогодні більше 50% торгівлі антикваріатом ведеться в інтернеті.
Наприклад, тільки на онлайн аукціоні auction.violity.com представлено понад 6 634 601 лотів більш ніж в 35 категоріях. «Кожен предмет на Віоліті унікальний по-своєму. Це може бути рідкісна колекційна монета, картина або ж предмет інтер'єру, що завгодно. Унікальність проявляється в художньої та колекційної цінності речі, рік її створення, патини часу, ступеня реставрації, приналежності до тієї чи іншої країни », - розповідає представник Віоліті - Черкесов Костянтин.
У ритмі моди

Здавалося б, яка може бути мода в антикваріаті? Тим не менш, тенденції та віяння у старовинній справі відіграють важливу роль. Від чого вони залежать, як формуються і якими будуть завтра - складно сказати. Те, що користувалося популярністю вчора, сьогодні може не викликати ніякого інтересу. Винятком є вічні цінності: старовинні шедеври мистецтва, раритетна зброя, рідкісні монети. Це речі поза модою, які з кожним роком підвищують свою цінність.

Консалтингова компанія Knight Frank щорічно публікує звіт, в якому досліджує прибутковість вкладень в предмети розкоші. Хороші показники зростання у 2018 році продемонстрували колекційні монети + 12%, вино і витвори мистецтва - + 9% кожен. А ось ювелірні вироби за останній рік дещо знизили свою інвестиційну привабливість.
Аналітики також проаналізували динаміку цін за останнє десятиліття. Результати здивували. За десять років елітні годинники втратили статус одного з найбільш вигідних вкладень. Найбільший же прибуток показали вкладення в елітне віскі - + 582%.

На піку популярності

Антикварна справа може бути неймовірно цікавою, навіть для тих, хто спостерігає за нею з боку. Особливо цікаво, які знахідки виставлялися і за скільки продавалися. Найбільшою популярністю на онлайн аукціоні Віоліті користуються картини, ікони, історичні знахідки, колекційні монети.

Нижче наведені 10 унікальних і різноманітних лотів, проданих на аукціоні в 2019-2020 рр.
Червоноармієць КВжд СРСР, залив Де -Кастрі.
Виставлений на торги за стартовою ціною 19 000 грн. Лот отримав 63 ставки. В результаті був проданий за 370 500 грн.
Ауреус Каракалли в золотій оправі.
Монета виготовлена із золота високої проби. Вага монети 6,5 г, вага оправи - близько 7 г. Торги почалися з 1 грн і після 223 ставок ціна злетіла до 340 006.
Монета викарбувана при правлінні Івана Антоновича. Виготовлена зі срібла 802 проби, вага - 26 г. Стартова ціна лота - 9 999 грн. Лот отримав 82 ставки. Проданий за 329 999 грн.
Зібрання творів Т. Шевченка.
Це прижиттєве видання творів Кобзаря, надруковане у Петербурзі в 1844 р. Виставлено на торги за стартовою ціною в 1 грн. Лот отримав 130 ставок і проданий за 320 250 грн.
Дукат 1666 р.
Монета викарбувана при правлінні Фрідріха Вільгельма 1 Курфюрста Брандербурга. Виготовлена із золота високої проби, вага - 3,5 г. Стартова ціна - 1 грн. Після 356 ставок лот проданий за 309 144 грн.
Пара ікон в сріблі з емалями.
Виставлені на торги за стартовою ціною
120 000 грн. Лот отримав 161 ставку і був проданий за 303 800.
Ікона 1743 року. Срібло.
Розмір 88/66 см. Вага окладу 2725 грам. Стартова ціна лота -1 грн. Лот отримав 85 ставок. Продан за 240 020 грн.
Братина з чарками і черпаком на розносі, 84 пр. 1896 р.
Набір в рідній, красивою патині.
Стартова ціна - 1 грн. Після 90 ставок лот проданий за 230 тис. грн.
Золота медаль 1905 року. На медалі є написи "І. Маршак", "Ф.А.Терещенко", "Київ"
Виставлена на торги за стартовою ціною в 1 грн. Лот отримав 72 ставки і був проданий за
177 845 грн.
Принцеса на горошині Дулево.
Повний комплект туалетного набору Принцеса на горошині. Виставлені на торги за стартовою ціною в 1 грн. Лот отримав 115 ставок і був проданий за 170 000 грн.

© 2008-2020 ООО "МинфинМедиа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копирование и размещение материалов на других сайтах разрешается только с гиперссылкой вида: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Звонок в пределах территории Украины со всех номеров операторов мобильной и городской связи по тарифам операторов
График работы: понедельник - пятница с 09:00 до 18:00
Юридический адрес: Украина, Киев, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 этаж