Мінфін

Чи готові ви інвестувати в акції США?

Інвестиції на фондовому ринку — один з багатьох способів примножити свій капітал. Західний ринок стає все більш доступним для українських громадян. Вже не складно купити акцію Apple, Microsoft або GM. Проте, як визначити, чи підходить вам торгівля акціями, та чи будете ви себе комфортно почувати у ролі інвестора на фондовому ринку? «Мінфін» разом з RoboForex пропонує спробувати свої сили й отримати відповіді на зазначені питання.
℗ АКТУАЛЬНО

Багатьом далеким від фінансових ринків людям здається, що інвестувати в акції просто — потрібно всього лише вибрати папери великої перспективної компанії, вкласти гроші і чекати на прибуток.

З технічної точки зору можна зробити і так. Але в даному випадку інвестор буде більше покладатися на свою удачу, ніж на холодний розрахунок і знання, а це — прямий шлях до втрати частини або всього обсягу інвестованих коштів.
Щоб не прогоріти при першому ж ринковому падінні, необхідно володіти набором певних знань і навичок. Як і в будь-якій серйозній справі, їх список буде довгим, але для початку можна сфокусуватися на трьох основних пунктах:
Розуміння того, як працює економіка в цілому
Як впливають глобальні та національні економічні події на ринки і на окремі компанії? Якщо інвестор знає відповідь на це запитання, це може допомогти йому визначити найвигідніший час і компанію для інвестицій.
Знання про фондовий ринок США
За якими законами працює фондовий ринок? Що впливає на вартість акцій компаній? Які компанії можуть бути прибутковими навіть в умовах криз?
Вміння розбиратися в психології інвестування
Чи здатний інвестор витримати психологічний тиск потенційного збитку? Чи не продасть він останнє майно, щоб відігратися та повернути втрачені на біржі гроші? Психологічна стійкість - одна з основних якостей успішного інвестора.
Також важливі інші деталі цього рівняння: які брокери дають можливість інвестицій в акції США, який капітал потрібен для ефективних інвестицій і як аналізувати ринок. Але дізнаватися про них більше рекомендується тільки після того, як ви переконаєтеся в наявності у вас базових знань.
Готові перевірити себе?
Дайте відповідь на запитання щодо трьох ситуацій нижче і визначте, чи є у вас достатнє розуміння ринку, щоб замислюватися про інвестиції в нього.
Ситуація 1

У США зріс рівень інфляції, що в подальшому може призвести до підвищення облікової ставки Федеральної Резервної Системи (федеральне агентство США, яке виконує функції Центрального банку). Це, у свою чергу, може підштовхнути інвесторів до виходу зі своїх позицій в акціях.
Як може вплинути висока інфляція на фондовий ринок?
Варіант 1.
У разі високої інфляції весь фондовий ринок зростає — споживачі намагаються позбутися грошей, що стимулює попит і доходи компаній-емітентів акцій. Зі зростанням доходів компаній, збільшується вартість їх акцій.
Варіант 2.
У разі високої інфляції весь фондовий ринок падає — підвищується облікова ставка і збільшується боргове навантаження на компанії, що може привести до банкрутств або зниження доходів. Інвестори побоюються такої ситуації і продають акції, чим провокують падіння ринку в цілому.
У разі високої інфляції, акції деяких компаній зберігають потенціал зростання, а папери інших, особливо компаній з високим борговим навантаженням, можуть зазнавати як різких, так і поступових падінь.
Варіант 3.
Вибрати
Вибрати
Вибрати
Відповідь:
На ринку практично ніколи не буває чогось однозначного. В економіці обов'язково знайдуться переможці і переможені, навіть якщо частка тих або інших незначна.

Потрібно також розуміти, навіть якщо у компанії немає боргового навантаження або воно незначне, її акції можуть потрапити під вплив загальної кон'юнктури ринку, що падає.
Ситуація 2

У 2020 році криза, пов'язана з пандемією коронавірусу, спричинила істотне скорочення світової економіки. Багато компаній втратили величезну частку доходу, що спровокувало падіння їх акцій.
А чи були ті, хто не тільки зберіг, але і примножив прибуток у період кризи?
Варіант 1.
Так. Компанії, що надають веб-сервіси або веб-розваги (стрімінгові платформи, онлайн-магазини ігор тощо), «виграли» від пандемії. Через повсюдні локдауни і перехід на віддалену роботу, попит на їх продукти сильно виріс, що призвело до зростання доходів, а за ним - позитивну динаміку ціни їх акцій.
Варіант 2.
Так. Зниження попиту на традиційні енергоносії (нафта, газ) перекинуло увагу на альтернативну, «зелену» енергетику. Акції компаній, що займаються виробництвом цього виду енергії, показали непогане зростання. До таких компаній також приєдналися і виробники електрокарів.
Ні. Криза торкнулася абсолютно всіх галузей і підприємств. Тим, хто зміг все ж збільшити свої доходи, довелося підвищити і багато статей витрат. Наприклад, на обслуговування і арендуприміщень, що простоюють без робочих, перехід на безперебійну віддалену роботу, відповідність новим посиленим санітарним нормам тощо.
Варіант 3.
Вибрати
Вибрати
Вибрати
Відповідь:
Дійсно, компанії IT-сектора не тільки зберегли, а й примножили свої доходи, а їх акції виросли в ціні. Наприклад, акції всесвітньо відомої стрімінгової платформи Netflix (NASDAQ: NFLX) з березня по липень 2020 року додали в ціні більше 90%.

Акції представників «зеленого» енергетичного сектора і виробників електрокарів також показали позитивну динаміку.
Ситуація 3

У компанії NVIDIA вийшов квартальний звіт. Він показав, що основні фінансові показники технологічної корпорації продемонстрували зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а також перевищили прогнози аналітиків.

Ви володієте 10 акціями NVIDIA, які купили кілька місяців тому за ціною 500 USD за одиницю. Позитивний квартальний звіт повинен був стимулювати зростання ціни акцій, але вже котру сесію поспіль спостерігається її падіння і наближення до позначки 500 USD.
Які ваші дії в даній ситуації?
Варіант 1.
Продам акції, поки їх ціна не опустилася нижче ціни моєї купівлі.
Варіант 2.
Буду утримувати акції в портфелі, адже ходять чутки про нову розробку NVIDIA, ціна повинна скоро піти вгору.
Докуплю акції перспективнішої компанії, щоб перекрити потенційний збиток.
Варіант 3.
Вибрати
Вибрати
Вибрати
Відповідь:
Кожен з озвучених варіантів має право на існування. Трейдер з короткостроковою стратегією,найімовірніше, закрив би позицію і звернув увагу на акції інших компаній. Інвестор продовжив би утримувати свій пакет акції.

У даній ситуації важливо пам'ятати про мету вашої інвестиції, не здійснювати різких рухів і приймати рішення з холодним розрахунком.
Для успішних інвестицій на фондовому ринку наявності базових знань все ж недостатньо. Потрібно також розуміти принцип роботи брокерів, знати розмір і принцип зняття додаткових комісій за обслуговування рахунку та позицій, вміти аналізувати ринок і застосовувати для цього різні методи.

Враховуйте всі деталі та набуті знання, які стосуються фінансів та інвестування.

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх