Мінфін
СПЕЦПРОЄКТ

Криптовалюта – бульбашка чи ні?

СПЕЦПРОЄКТ

Криптовалюта – бульбашка чи ні?

Криптографічні валюти набирають популярність і зацікавлюють інвесторів з усього світу. Вони дають можливість збільшити інвестиції завдяки стрімкому зростанню чи падінню котирувань. Разом з тим часто можна почути думку, що криптовалюта є бульбашкою, яка рано чи пізно лопне. Чи так це насправді? Аналітики LBLV поділяться останніми новинами про криптовалюту і допоможуть зробити вибір щодо інвестицій у цей популярний актив.

Останні новини: світові гіганти взялись за криптовалюту

Тема цифрових монет не обійшла стороною і провідні світові бренди. Великі корпорації впливають на популяризацію криптовалюти, використовуючи її у нових проєктах.

Щоб оцінити масштаби впливу системи blockchain, варто переглянути останні новини зі світу криптовалют:
1
Популярна платіжна система Visa провела свою першу криптовалютну трансакцію
Не так давно корпорація розпочала пряму взаємодію зі стейблкоїнами. Раніше платіжна система працювала виключно з фіатними валютами, однак тепер серед її послуг з'явилися платежі у стабільних цифрових монетах. Першою криптовалютною трансакцією Visa став переказ токена USDC при використанні блокчейн-системи Ефіріум.

Керівництво платіжної системи оголосило про те, що тепер всі криптовалютні трансакції будуть здійснюватись через платформу Crypto.com. До кінця цього року компанія вдосконалить цю функцію і зробить її доступною для всіх партнерів.
2
Глава компанії Bank Of America розповів про причини капіталовкладень в БТК
Він вважає, що криптографічна валюта не прив'язана до інфляційних процесів, а тому демонструє виняткову нестабільність. Ця властивість перетворює цифрові гроші у ризикований інвестиційний інструмент, який абсолютно не підходить для зберігання капіталу або оплати послуг. У той же час, вартість біткоїну безпосередньо залежить від рівня ринкового попиту, що дозволяє заробити на різких курсових коливаннях.
3
MicroStrategy вважається найбільшим власником криптовалюти серед публічних компаній
Нещодавно вона оголосила про додавання до свого інвестиційного портфелю біткоїнів на суму в $15 мільйонів. Тепер кількість цифрових монет, що перебуває у власності MicroStrategy, перевищує 91 000. На покупку цих криптографічних активів компанія витратила понад $2,2 мільярда. На момент закупівлі середня ціна БТК становила $24 210, а за нинішнім курсом чистий прибуток компанії визначається в $2,9 мільярда.

Генеральний директор MicroStrategy впевнений, що з часом вартість біткоїну досягне рівня в $500 000, а капіталізація криптомонети перевищить $100 трильйонів. На думку фахівця, цифрова валюта суттєво вплине на світову фінансову систему.
4
Ілон Маск оголосив про продаж електромобілів за криптовалюту
Після того, як генеральний директор Tesla ухвалив рішення про перехід на розрахунок у біткоїнах, вартість цифрової монети різко збільшилася на 3% і досягла позначки в $55 444.
За останніх років відзначається стрімке зростання котирувань БТК через глобальну підтримку великих інвесторів, вважають в компанії LBLV. Світові гіганти виділяють величезні суми на покупку біткоїнів та інших цифрових монет, вкладаючи у розвиток інноваційних технологій і заробляючи на високоприбуткових активах.

Що думають аналітики про інвестиції в криптовалюту?

Останнім часом інституційні інвестори та великі компанії все частіше згадують криптографічні валюти.
Інвестори створюють проєкти на основі технології блокчейн і вкладають величезні суми в покупку цифрових монет. Спеціалісти аудиторської компанії PwC припускають, що на цьому тлі буде спостерігатися прискорений процес злиття і поглинання дрібних компаній. Сегмент криптовалютного ринку консолідується, а привабливість цифрових активів для великих інвесторів посилюється. Аналітики LBLV також вважають, в найближчому майбутньому криптографічні валюти стануть ще більш затребувані.

Статистика показує, що минулого року кількість поглинань та злиттів збільшилась майже в 2,5 рази (з 481 до 1112). Середня сума операції також зросла, і тепер вона становить близько $53 мільярдів, тоді як раніше оцінювалася всього в $19,2 млрд. При цьому більшість злиттів відбувалось безпосередньо на території Північної і Південної Америки. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні було укладено всього 99 угоди.
Минулий рік виявився рекордним за кількістю торговельних операцій з криптографічними валютами. Очікується, що 2021-й перевищить його за ключовими показниками і стане новим етапом для розвитку системи блокчейн. Найімовірніше крупні інвестори визначать свій вектор активності на крипторинку, після чого центробанки почнуть замислюватись про власний випуск цифрових валют.

Біткоїн та екологія: невже криптовалюта руйнує природу?

При цьому у світі криптовалюти не все так просто. Видобуток цифрових монет пов'язаний зі значними витратами електроенергії.
Оскільки попит на електронну валюту постійно зростає, майнінг стає все більш популярним заняттям. Відобуток криптовалюти вимагає великих витрат електроенергії, що впливає на екологічну ситуацію.

Ще однією проблемою біткоїну є його анонімність і децентралізація. Зважаючи на ці особливості першої криптовалюти, її трансакції практично не відстежуються, а тому розрахувати енергетичні витрати для кожної операції надзвичайно важко. Наразі невідомо, скільки саме енергії витрачається на один грошовий переказ, але всі економісти погоджуються в масштабних ресурсних витратах. Біткоїн може вважатись досить неефективним способом проведення трансакцій. Кількість споживаної енергії істотно перевищує витрати при стандартному грошовому переказі, вважають екоактивісти.
Вивчивши нові криптографічні проєкти, експерти підрахували їх загальне споживання енергії. Виявилося, що на майнінг біткоїна йде більш 445 ТВтгод у річному співвідношенні. Для порівняння, така країна як Аргентина витрачає близько 120 ТВтгод, а Великобританія до 300 ТВтгод.
Противники криптовалюти вважають, що успішна грошова одиниця повинна володіти двома характеристиками: стабільністю котирувань і ефективною формою обміну. Біткоїн не відрізняється цими властивостями, а тому не може сприйматися як надійний платіжний засіб. При цьому аналітики компанії LBLV впевнені, що заробити на криптовалюті можна без шкоди природі, торгуючи на фінансових ринках.

Чи варто інвестувати у біткоїн зараз?
Різні думки

Стрімке зростання першої криптографічної монети підштовхує інвесторів до масштабного вкладення капіталу. При цьому виникає питання про те, наскільки актуальна покупка біткоїна сьогодні.

Щоб розібратись в цій темі, LBLV пропонує розглянути різні думки інвесторів:
1
Очікується стрімке зростання котирувань!
Вважається, що криптовалюта отримала сильний поштовх до розвитку на тлі масштабних закупівель з боку інвестиційних фондів. У кінці 2020 року багато компанії інвестували в БТК, вважаючи цю монету перспективним фінансовим активом. Серед інвесторів були і фондові організації, які виходять на ринок з довгостроковими планами. Вони припускають, що технологія блокчейн увійде в повсякденне життя, і ринковий попит на цифрові активи підвищиться. Судячи з циклічності світових ринків, до масової адаптації криптовалюти пройде ще 3-4 роки. Таким чином, інвестиції дадуть позитивний результат лише у довгостроковій перспективі.
2
Сьогоднішній тренд біткоїна – хороша можливість для заробітку!
Деякі аналітики вважають, що інвесторам варто всерйоз задуматись про покупку першої криптомонети. На їхню думку, цифровий актив знаходиться на півдорозі до свого максимального значення. З огляду на корекційні рухи останніх днів, можна зробити вигідну покупку.
3
Обережні інвестиції стають кращим варіантом!
Вкладати вільні фінанси у покупку цифрової валюти варто лише за наявності чіткої стратегії поведінки. Після впевненого пробиття цінового каналу в 2017 році трейдеру не варто розглядати БТК як надійну довгострокову інвестицію. Зараз криптовалюта знаходиться у корекційному русі, тому слід проявити особливу обережність. Якщо ви плануєте купувати криптовалюту, вкладайте тільки вільні гроші.
4
Ще не час для вигідної покупки біткоїна!
Деякі аналітики впевнені у тому, що для своєчасної інвестиції в криптомонети варто трохи почекати. Необхідно враховувати, що біткоїн не є класичним фінансовим активом, а тому на нього не діють звичайні економічні закони. Зараз криптовалюта знаходиться біля історичних максимумів, що повинно насторожувати інвестора.

Чому криптовалюта – не бульбашка?

Ринок криптографічних валют знаходиться у перегрітому стані, однак його не можна назвати бульбашкою, впевнені аналітики LBLV.
Наразі відзначається серйозна переоцінка багатьох фінансових активів, в тому числі елітної нерухомості і рідкісних автомобілів. Сектор альтернативних інвестицій приваблює великих інвесторів, адже реальна ставка по депозитах залишається низькою, а рівень прибутковості облігацій дозволяє сподіватись на краще.

Потрібно пам'ятати про те, що сектор альтернативних інвестицій не можна назвати стабільним. При цьому варто відзначити, що торгівля на фінансових ринках дає можливість трейдерам заробити на волатильності активу, а витрачати на покупку криптовалюти тисячі доларів тут зовсім необов'язково.
Аналітики справедливо відзначають, що ринок цифрових валют перегрітий, як і традиційний ринок активів, проте про наявність бульбашки тут не йдеться. Нинішній бичачий цикл не схожий на «тюльпаноманію» або «кризу доткомів». Також існує думка, що надмірний попит на криптовалюту пов'язаний з приходом великих фондів, які підігрівають інтерес до зростаючого ринку.
Інвестувати у крипто валюту зараз чи почекати? Які цифрові монети обрати і як на цьому заробити? Як не нашкодити екології та отримати максимум від роботи на криптовалютних ринках? Отримати відповіді на ці та інші запитання стосовно роботи на фінансових ринках можна в компанії LBLV.
Спільний спецпроєкт LBLV та «Мінфіну»

© 2008-2021 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх