Мінфін

10 додатків, що допоможуть розбагатіти

Для того, щоб контролювати доходи і витрати та планувати особисті фінанси, вже не потрібно щодня заповнювати таблички і робити записи у блокнотах. З цим завданням чудово можуть впоратися мобільні додатки з управління особистими фінансами та планування сімейного бюджету, які можна безкоштовно встановити на смартфон.
«Мінфін» спільно з Ідея Банком підібрали найпопулярніші програми для планування сімейного бюджету. Всі вони безкоштовні, хоча у багатьох є і платні версії з великим набором функцій. Обирайте те, що максимально підходить вам і вашим близьким, і незабаром ви відчуєте, як берете свої витрати під повний контроль, а сума заощаджених коштів зростає від місяця до місяця. Перевірено на практиці.
спецпроєкт

10 фінансових додатків для домашньої бухгалтерії

Додаток дозволяє вносити інформацію про доходи та витрати, кредити і зарплату, а пізніше переглядати статистику за кожним показником за будь-який період. Зручно, що вся інформація доступна до перегляду не тільки у смартфоні, але і на ПК.

У головному вікні основні вкладки відсортовані за часовими періодами, а в трансакціях відображаються рахунок, тип операції, сума, категорія та інша інформація. Суттєво полегшують моніторинг бюджету прості для розуміння діаграми і графіки.

Money Manager також дозволяє керувати картками і планувати бюджет за окремими категоріями витрат. Є функція подвійного запису: можна прив'язати доходи і витрати до конкретних категорій або рахунків.

Унікальна опція – розпізнавання чеків. Дані не потрібно вводити власноруч, можна просто сфотографувати чек, а додаток сам проаналізує його і визначить категорію витрат.
Мінуси: в додатку немає функції синхронізації даних в режимі реального часу на різних пристроях, щоб при зміні інформації на одному гаджеті, зміни автоматично відображалися на всіх інших.
Розробник: Realbyte Inc.
Кількість користувачів: понад 10 млн осіб
Платна версія Money Manager (+ PC Editing) дозволяє:

● редагувати і сортувати дані за датою, категорією або групою облікових записів на екрані ПК;
● керувати своєю зарплатою, страхуванням, депозитом і кредитом, встановивши автоматичний перерахунок і повторення;
● кількість активів не обмежена (у безкоштовній версії обмеження – не більше 10)
«Функція відстеження депозитів може здатися зайвою, але це не так. Як відомо, найбільші ставки дають депозити без права дострокового зняття, розміщені на довгі терміни в 6-12 місяців. За цей час точну дату зняття депозиту можна і забути. А якщо у вас активна функція автопролонгації вкладу, то ви можете ненавмисно «забути» гроші і на другий тривалий термін. Банк не винен і гроші в результаті не пропадуть. Але ваші плани будуть порушені, а настрій – зіпсовано!», - каже Сергій Міщенко, директор департаменту розвитку продуктів Ідея Банку.
Програма підтримує всі функції обліку особистих фінансів, а також дає детальну статистику про доходи та витрати. З її допомогою можна створювати рахунки або планувати бюджет на майбутнє. Це зручний фінансовий календар: на головній сторінці – вкладки з операціями за поточний день, минулі дні, майбутні витрати. Ще у Money Lover можна вести облік своїх боргів і додавати нагадування про регулярні платежі. Інтерфейс зручний і зрозумілий.

Додаток дозволяє планувати великі покупки і заощадження. Кошти, які ви хочете відкласти щомісяця, автоматично «списуватимуться», відніматимуться від вашого бюджету, щоб ви на них не розраховували.

Money Lover дозволяє створювати окремі гаманці і відслідковувати, скільки ви витратили в різних ситуаціях, наприклад, у відпустці.
Мінуси: програму можуть одночасно використовувати не більше 5 пристроїв, прив'язаних до одного акаунту. Також немає безлімітної кількості рахунків і бюджетів.

Пропонується платна версія Money Lover «преміум» з підключенням картки і автоматичним перенесенням даних.
Розробник: Finsify
Кількість користувачів: понад 5 млн осіб
Сервіс дозволяє автоматично оновлювати свої щоденні витрати за допомогою синхронізації додатку з вашим банком, переглядати щотижневі звіти про витрати, керувати боргами і відслідковувати рахунки.

Система Wallet підтримує понад 4000 банків у всьому світі.

Легкі для розуміння графіки і фінансові огляди допомагають відслідковувати операції і статистику банківського або кредитного рахунку, а також тримати під контролем борги і готівкові витрати.

У додатку можна поставити фінансову мету – від погашення боргів, покупки нерухомості або автомобіля до економних витрат наявних коштів. Виходячи з поставленої мети, програма автоматично спланує бюджет. Для посиленого контролю можна встановити ліміти на власні витрати.

Обрані облікові записи можна розділити з близькими.
Мінуси: неможливо додавати власні категорії витрат. Синхронізація з банками працює не завжди.

Платна версія Wallet дозволяє синхронізувати банківські трансакції між кількома пристроями. Можна також дати доступ до свого облікового запису ще дев'ятьом користувачам, а також синхронізувати обліковий запис з рахунком у банку.
Розробник: BudgetBakers.com
Кількість користувачів: понад 5 млн осіб
Простий у використанні додаток, зручний для швидкого відображення витрат (дата, сума, коментар). Monefy підраховує витрати, ділить їх на категорії і показує статистику за вказаний період.

Одна з корисних функцій – підключення декількох пристроїв через Dropbox. Якщо у вас більше одного гаджета або ви хочете спостерігати за бюджетом всіх членів сім'ї, це дуже корисна опція. Додаток зберігає резервну копію на випадок втрати гаджета або збою.

Особливістю програми є те, що вона дозволяє відслідковувати статистику окремого запропонованого бюджету, а не всіх доходів і витрат користувача. При цьому, якщо ви хочете щомісяця відкладати певну суму, то програма цю суму просто не буде враховувати у видатковій частині сімейного або особистого бюджету.
Мінуси: додаток не дає аналізу витрат всередині окремо взятої категорії витрат. Наприклад, не можна порівнювати щомісячну динаміку витрат на комуналку, і при необхідності їх коригувати. Бувають проблеми із синхронізацією.

Платна версія Monefy Pro дозволяє використовувати додаткові категорії витрат і рахунки.
Розробник: Aimbity AS
Кількість користувачів: понад 5 млн осіб
Додаток з хорошим функціоналом і простим інтерфейсом. Всі витрати розділені на категорії, а основну інформацію за обраний період можна переглядати у вигляді графіка або діаграми. Розподіливши витрати за категоріями, ви наочно побачите, на що йдуть гроші і уникнете нераціональних витрат у майбутньому.

Можна встановлювати ліміти витрат за кожною статтею бюджету і регулярно переглядати, скільки вже витрачено і скільки залишилося в межах ліміту. У додатку легко встановити фінансову мету з необхідною сумою і контролювати терміни її досягнення.

Всі ваші кредитні картки додаток збере в одному місці, завдяки чому можна буде максимально зручно відстежувати ліміти, загальну суму заборгованості та ін.

Сервіс також попереджає про оплату рахунків та про інші обов'язкові платежі. Заплативши, ви будете впевнені, що можете спокійно розпоряджатися рештою суми.
У Mobills також можна налаштувати синхронізацію з хмарним сховищем або експортувати інформацію про витрати і доходи в Excel, OFX та PDF.
Кількість користувачів: понад 5 млн осіб
Мінуси: в додатку іноді виникають проблеми з синхронізацією мобільної та веб-версії. Не всім користувачам подобається необхідність створення обов'язкового акаунту з прив'язкою електронної пошти.

Є платна програма Mobills з додатковими графіками, менеджером кредитних карток, можливістю прикріплювати файли з даними про витрати та іншими корисними опціями.
Розробник: AndroMoney
«Сьогодні кредитні картки, кеш-кредити та миттєві розстрочки стали невід'ємною частиною життя. Часто ми маємо справу відразу з декількома кредитами одночасно і в цих платежах легко заплутатися, що загрожує штрафами і переплатами. Додаток, який заздалегідь попередить вас про наближення обов'язкового платежу, допоможе спланувати бюджет, внести платіж за кредитом вчасно і уникнути неприємностей з простроченням», – пояснює Сергій Міщенко.
Це третя, вдосконалена версія програми «Щоденні витрати». Основний акцент зроблено на аналізі витрат. Тобто, програма не тільки допомагає вести облік доходів і витрат, а й аналізувати структуру витрат – на що ви витрачаєте гроші: скільки % витрачається за місяць або тиждень на продукти, транспорт, одяг тощо. Усі витрати розділені на категорії, а звіти відображаються у вигляді кругових діаграм.

Для кожної покупки можна встановити спосіб оплати, дату, час і внести інші примітки. Є також функція автоматичного додавання для регулярних покупок. Всі дані можна захистити паролем і зберегти їх резервну копію.
Мінуси: неможливо перетворювати формат звітів, відсутні також звіти окремо за кожною категорією.
Розробник: Michel Carvajal (encodemx)
Кількість користувачів: понад 5 млн осіб
Це один із найпростіших у використанні додатків. Дозволяє записувати витрати, доходи і грошові перекази в різних валютах, вести облік заборгованості і доступного ліміту за кредитними картками, створювати бюджети, прикріплювати фотографії і теги, дублювати трансакції, а також складати звіти за категоріями. Додаток дозволяє імпорт і експорт даних у файл і має функцію резервного копіювання.

Можна завести декілька облікових записів, окремо для кожного члена сім'ї. У додатку доступна функція підключення кредитних карток і вкладів. Більше того, в ньому можна додавати окремі операції із зазначенням сум, одержувачів і періодичністю, а також створювати автоматичні платежі.
Великий плюс: є веб-версія для роботи на комп'ютері, а також можливість збереження бази даних як на карті пам'яті, так і у хмарному сховищі.

Мінуси: програма не дозволяє переносити залишки бюджетів, додавати геомітки і розбивати трансакції на декілька категорій.
Розробник: AndroMoney
Кількість користувачів: понад 1 млн осіб
Зручна і дуже проста у використанні програма для контролю витрат.

Ви вносите суму в одну з категорій (покупки, зарплата тощо), і вона відразу потрапляє до загальної бази. Категорії можна додавати, видаляти, змінювати назву та значки – додаток моментально реагує на зміни.

Усі витрати протягом дня фіксуються і відображаються на зрозумілій діаграмі. Відразу видно, на що йде максимум коштів, а на чому можна заощадити. Це можна врахувати наступного дня і утриматися від імпульсивних покупок.

Програма дозволяє легко і швидко планувати витрати і доходи, а завдяки хмарній синхронізації даних можна вести облік фінансів на всіх гаджетах.

Зручна опція – автоматичне оновлення курсів валют.
Мінуси: додаток рідко оновлюється, також відсутня автоматична синхронізація із банками і функція коригування балансу.

Платна преміум-версія дозволяє додати додаткову картку – кредитну або зарплатну картку члена сім'ї. Є більше налаштувань і категорій для редагування.
Розробник: PixelRush
Кількість користувачів: понад 1 млн осіб
Додаток дозволяє сформувати бюджет на місяць. Зрозумілий інтерфейс з монетками напевно зацікавить молодших членів сім'ї.

Програма дозволяє легко і швидко додавати операції. На головній сторінці можна відразу побачити поточний баланс. Є можливість хмарної синхронізації і установки лімітів на окремі категорії витрат. Зручно, що додаток заздалегідь повідомляє про наближення перевитрат коштів.

Сервіс синхронізує дані онлайн між iPhone, iPad або будь-яким смартфоном на Android, підтримує всі світові валюти, що зручно у подорожах.

Додаток автоматично розпізнає СМС-повідомлення від будь-яких банків і швидко заносить до бази витрати і доходи.

У даній програмі ви можете контролювати свої накопичення на конкретну ціль або просто відкладати гроші для створення заощаджень.
Мінуси: програма не дозволяє експорт бази даних в окремий файл або інший додаток. Веб-версія оновлюється рідко і це позначається на її технічних властивостях.

Платна версія CoinKeeper premium дозволяє додати будь-яку кількість категорій доходів і витрат, дає детальну статистику, допомагає відстежувати витрати за допомогою тегів, а також дає доступ до даних на всіх ваших пристроях, включаючи смартфони, ПК тощо.
Розробник: Disrapp LLC
Кількість користувачів: понад 1 млн осіб
Окрім класичного додавання щоденних витрат, додаток дозволяє налаштувати автоматичне додавання витрат за розкладом, створювати шаблони трансакцій. Крім звичайних рахунків, є приховані, які виключаються із загального аналізу бюджетів. Гроші з них зручно використовувати для незапланованих витрат і покупок.

Для контролю витрат на кожну з категорій можна встановити окремий ліміт. Додаток показуватиме залишок і попереджатиме про перевищення запланованої суми.

Програму можна синхронізувати на п'яти пристроях, а також експортувати дані в PDF, CSV та Excel. Також можна налаштувати резервну копію у Dropbox і захистити її паролем.
Мінуси: програма не дозволяє встановлювати різний бюджет для кожного місяця.

Перевірено на практиці: гроші завжди має не той, хто багато заробляє, а той, хто з розумом їх витрачає. Далеко не всі з дитинства знають про фінансову грамотність, але освоїти фінансовий менеджмент і правильно розпоряджатися грошима можна в будь-якому віці. І мобільні додатки для ведення бюджету – це безкоштовний і при цьому дуже ефективний інструмент.
Розробник: AppFer SRL
Кількість користувачів: понад 1 млн осіб
Над спецпроєктом працювали:
Авторка: Тетяна Громова

Редактор: Юрій Гусєв

Верстка:
Олексій Вишневський
Team Lead по роботі з фінансовими компаніями: Ігор Коркішко

Team Lead: Ольга Бандуренко
Спільний спецпроєкт
Ідея Банку та «Мінфіну»
Проект опубликован при финансовой поддержке компании-партнера, но с учетом редакционной политики сайта «Минфин»

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10