Мінфін

Ралі євро-долар:

реакція центробанків, фактори впливу та прогнози аналітиків
Ситуація у світовій економіці залишається напруженою, коронавірус не відступає, населення країн зазнає фінансових труднощів, а центробанки тримають ставки на низькому рівні. Аналітики компанії LBLV діляться прогнозами того, як в цій ситуації себе поведе валютна пара EUR/USD.

Глобальна економічна криза: як реагують регулятори?

Багато людей вважають, що уряди і центральні банки зобов'язані робити все можливе для вирішення існуючих проблем в економіці.
В реальності відповідна реакція центральних банків найбільших економік світу на кризу та епідемію поглибила майнову нерівність. Знизивши відсоткові ставки до нуля і скуповуючи величезну кількість держпаперів, ЄЦБ і ФРС сприяли безпрецедентному пом'якшенню кредитно-грошової політики.

У деяких державах дохідність фінансових інструментів, в тому числі і держпаперів, впала нижче нульової позначки. З одного боку, ці заходи необхідні, щоб дати економіці сильний стимул до відновлення. Разом з цим, спостерігалося зростання вартості таких активів як акції, облігації та житло. В результаті кредитно-грошова політика, що проводиться ЄЦБ і ФРС, призвела до того, що багато людей постраждали від безробіття і фінансових труднощів, тоді як власники інвестиційних активів отримали хорошу вигоду.

Центробанки воліють утримувати ключову ставку

Рішення ЄЦБ зберегти поточну монетарну політику має великий вплив на рух пари євро-долар.
Щоб розібратися в ситуації, що склалася, і скласти прогноз ринкового курсу, аналітики LBLV радять звернути увагу на важливі економічні новини.
На минулому у вересні засіданні ЄЦБ було вирішено зберегти базову відсоткову ставку за кредитами на нульовому рівні, ставку за депозитами - на рівні мінус 0,5%. Ставка за маржинальними кредитами зберігається на позначці 0,25%.

Рада керуючих ЄЦБ розраховує, що ставки залишаться на поточному рівні або знизяться. Регулятор планує зберігати низькі ставки до того часу, доки інфляція не наблизиться до цільового рівня у 2%.
Також ЄЦБ не став змінювати обсяг екстреної програми викупу активів Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP), залишивши його на рівні 1,350 трлн євро. Цей показник відповідає очікуванням аналітиків. В рамках даної програми європейський регулятор продовжить викуп активів до 2021 року.

Європейський центральний банк зберігає коронавірусні монетарні стимули фактично без змін. Голова ЄЦБ Крістін Лагард зазначила, що буде відслідковувати курс євро. Перед прийнятим рішенням європейська валюта торгувалася у відношенні до долара на рівні 1,1835. Після поліпшення прогнозу зниження ВВП до мінус 8%, курс євро підскочив до 1,1930.
За підсумками нещодавнього засідання ФРС стало зрозуміло, що американський регулятор також не має наміру змінювати відсоткові ставки. Вони залишаться на нинішньому рівні як мінімум до кінця 2023 року. При цьому уряд не поспішає оголошувати про нові заходи економічної підтримки, що стало розчаруванням для інвесторів.
Голова ФРС Джером Пауелл вказав на те, що нинішня економічна криза є найважчою за останні 100 років. У зв'язку з цим американський регулятор планує зберегти існуючі заходи економічної підтримки. Викуп іпотечних паперів триватиме доти, доки економіка США не почне відновлюватися.
Деякі фахівці вважають, що відсутність ясності з приводу нової стратегії ФРС може сприяти зміцненню долара.

Не варто також забувати, що у 2018-2019 роках світові фінансові ринки потрясли торгові війни. КНР звинувачувала Америку в протекціонізмі, а Вашингтон вказував на тривале порушення правил з боку Китаю. У такій ситуації потрібна була третя сторона, яка могла б неупереджено оцінити ситуацію і визначити винних. Цією стороною стала Світова організація торгівлі. Тепер Джо Байден перебуває перед вибором, чи визнавати рішення СОТ або проігнорувати його, продовжуючи жорстку політику Дональда Трампа.
Фахівці LBLV звертають увагу на те, що майбутні президентські вибори у США додають невизначеності в питаннях подальшого економічного розвитку. ФРС повинна враховувати поточний стан справ на політичній арені.
Міжнародні інвестори припускають, що регулятор поліпшить очікування з безробіття і ВВП на поточний рік. Позитивна макростатистика дозволяє припустити, що відновлення американської економіки пройде швидше, ніж очікувалося раніше.

На даний момент головне завдання ФРС зводиться до того, щоб не перегнути палицю в стимулюванні економіки. Найбільш вірогідним сценарієм зараз представляється посилення монетарної політики до 2024 року.

Інвестори очікують від ФРС чітких правил, за якими зможе працювати нова тактика таргетування інфляції.

Фактори впливу на курс EUR/USD

Щоб скласти прогноз за парою євро-долар, необхідно звернути увагу на монетарну політику США.
ФРС має в розпорядженні декілька важелів впливу на грошові потоки:
Великі капіталовкладення на відкритому ринку
Зниження або підвищення облікової ставки
Регулювання резервних вимог
Застосовуючи один з трьох зазначених інструментів, ФРС може впливати на обсяг використовуваних засобів і фактичне співвідношення американської валюти та інших валют світу. Таким чином, рішення ФРС варто вважати пріоритетною новиною.
Найважливішим фактором впливу вважається облікова ставка ФРС. Американський регулятор може коригувати ставку у випадках, коли необхідно зробити жорсткою або послабити монетарну політику. У більшості випадків такі рішення сильно впливають на валютні та фондові майданчики.
ЄЦБ, у свою чергу, займається регулюванням кредитно-грошової політики країн ЄС. Ключові рішення за кредитними ставками приймаються правлінням, сформованим з представників національних банків кількох держав.

Як і більшість резервних валют, американський долар і євро реагують на політичну нестабільність. Наприклад, після зміни складу парламенту і кабінету міністрів у Великобританії, Франції або ФРН спостерігалися серйозні курсові коливання. Зараз до всього додається ситуація з пандемією covid-19.

Як впливає курс EUR/USD на гривню?

Останніми тижнями національна валюта України помітно дешевшає у відношенню до долара і євро. Плавна девальвація UAH спостерігається ще з середини минулого місяця.
Аналітики LBLV частково пов'язують це з тимчасовим припиненням співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Доступ України до зовнішнього фінансування досить обмежений, що створює негативні очікування кредиторів. Масла у вогонь підливають і заяви з боку політиків, які прогнозують долар за ціною у 30 гривень за долар.
Серед причин девальвації гривні можна відзначити також зростання котирувань пари EUR/USD на світовому ринку. З квітня поточного року він зріс на 11,2%. Як правило, міжнародні майданчики агресивно реагують на антикризову політику ФРС і впевнені дії європейського регулятора у боротьбі з наслідками пандемії.

В Україні курс євро визначається співвідношенням EUR/USD. Тому навіть при відносній стабільності курсу долара відзначається ситуативне стрімке зростання курсу євро до української гривні. Все це призводить до підвищення цін на імпортні товари і здешевлення експорту з боку України. Зростання курсу долара також може пояснюватися реакцією світового ринку на початок нового ділового сезону. У той же час девальваційні очікування з боку банківських структур і приватного бізнесу сприяють ослабленню гривні.

На користь зміцнення гривні сьогодні можуть спрацювати тільки рішення НБУ.
При цьому аналітики ЛБЛВ розглядають два сценарії розвитку подій:
якщо регулятор не буде активно втручатися в торги, курс може перевищити позначку в 29 гривень за долар. А курс євро - 34 гривні за євро.
якщо ж Нацбанк прийме рішення про вихід на валютний міжбанк, він цілком здатний збити курс долара до рівня 28 гривень за долар, а євро - до 33 гривень за євро.
Фахівці вважають, що оптимальний час для покупки іноземної валюти вже пройшов. Придбання доларів або євро актуально лише в разі короткострокової інвестиції на термін від 3 до 5 місяців. При цьому на сайті lblv.com можна ознайомитися з варіантами заробітку на валютній парі EUR/USD, а також за допомогою інших фінансових активів.

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх