Мінфін
℗ АКТУАЛЬНО

Телемедицина:

вигідна інвестиція у медичний стартап в умовах пандемії
℗ АКТУАЛЬНО
Телемедицина:
вигідна інвестиція у медичний стартап в умовах пандемії
Дистанційне консультування сьогодні — головний інструмент для надання своєчасної професійної медичної допомоги. Попит на ці послуги стрімко зростає, а пропозиція поки що явно його не задовольняє — ні у світі, ні тим паче в Україні. Тому зараз телемедицина — це один з топових напрямків для інвесторів. За прогнозами Global Market Insights, світовий ринок телемедицини досягне до 2026 року $175,5 млрд.

Наводимо сім вагомих причин, чому в телемедицину зараз вигідно інвестувати.

1
Високий попит на послугу
Коли виникла необхідність соціального дистанціювання, клініки обмежили прийом пацієнтів, замінивши його телемедичними консультаціями. Так, за даними Гарвардського університету, в першій половині 2020 року обсяг амбулаторних прийомів в США скоротився на 60%, поступившись місцем онлайн консультаціям.
Телемедицина — це комплексний сервіс дистанційного надання медичних послуг з використанням сучасних засобів телекомунікації. Лідирують у цій сфері США. У період з 2014 до 2020 року американський ринок телемедицини кратно зріс і досяг $26 млрд.
Використання телемедицини спрощує доступ до своєчасної медичної допомоги, що особливо актуально для жителів регіонів
Розвиток цього сервісу знижує кількість госпіталізацій і завантаження палат інтенсивної терапії, зменшує кількість смертельних випадків і допомагає коригувати лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями. Для клієнтів цей сервіс зручний, не пов'язаний з витратами часу і дозволяє заощаджувати гроші. В умовах пандемії телемедицина до того ж знижує ризик зараження як лікаря, так і пацієнта.

Одночасно зростає попит на телемедицину як складову соцпакету і пакету фінансових сервісів. Це вигідно і роботодавцям, і працівникам компаній. Наявність телемедицини значно підвищує цінність соцпакету, в той час як витрати на неї набагато менші, ніж на корпоративне медичне страхування. При цьому співробітники компаній отримують безлімітний доступ до професійної медичної допомоги.

2
Це прибутково
Інвестиції в телемедицину — це інвестиції в одну з галузей, що зростають найшвидше.
Згідно із прогнозами Global Market Insights, світовий ринок телемедицини досягне до 2026 року $175,5 млрд. У 2019 він оцінювався в $45,5 млрд, у 2020-му - в $55,9 млрд, а у 2021-му очікується його зростання до $72,7 млрд.
Онлайн медицина активно розвивається в США і Західній Європі.
Американський стартап Amwell у вересні 2020 року коштував $4 мільярди, а через тиждень вже $6,4 мільярда. У 2020 році акції Teladoc зросли на 88%, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. І таких прикладів багато.

Сьогодні стартапи у сфері телемедицини користуються великою популярністю у світових інвесторів. Як показує практика, в цій сфері вигідніше приєднатися до бізнесу, що вже працює і зростає.

3
Внесок в медицину майбутнього
На українському ринку спеціалізованих телемедичних компаній не так багато. Ще менше тих, хто активно інвестує в свій розвиток, як, наприклад, це робить ліцензована «Мобільна клініка «ДоброДок +».
ДоброДок спочатку був створений як Uber для лікарів — сервіс для виклику лікаря додому
Стартап почав свою діяльність у Києві у 2017 році як Uber для лікарів — сервіс для виклику лікаря додому. Через два роки почали роботу над комплексною телемедичною платформою Dobrodoc+. А в березні минулого року компанія відкрила телемедичний Центр з власними лікарями на базі клініки «Ваше Здоров'я» у Дніпрі.

Зараз у компанії власний додаток Dobrodoc+, який забезпечує доступ клієнтів до лікарів за допомогою чату, аудіо та відеозв'язку. Встановивши додаток, можна оперативно проконсультуватися, де б ви не знаходилися. У «Мобільній клініці «ДоброДок+» є сімейні лікарі, терапевти, педіатри, ЛОРи, ендокринологи, психологи, дерматологи, неврологи, гінекологи.
Лікарю можна розповісти свої симптоми в чаті, телефоном або за допомогою відеозв'язку, відправити результати аналізів або інші медичні документи та швидко отримати професійну допомогу.
Телемедичний додаток для консультацій з лікарями:
Мобільний телемедичний додаток, що надає доступ до лікарів чату, аудіо та відео
Результати обстежень та рекомендацій по лікуванню зберігаються в персональній цифрової медичній карті
Весь процес лікування у смартфоні, включаючи запис до клініки і доставлення медикаментів
1
Вибір лікаря і запис
2
Консультація з лікарем
3
Діагноз і призначення лікування
Спеціаліст поставить діагноз, випише рецепт або направлення на аналізи, порекомендує, якщо потрібно, офлайн клініку або діагностичний центр, до якого можна звернутися для огляду. Сервіс дозволяє у Києві та Дніпрі викликати лікаря або медсестру додому. Наприклад, є сервіс з ПЛР-тестування вдома з подальшою передачею аналізів до лабораторії.
«Ви не можете взяти кров за допомогою телемедицини. Ви не можете ввести вакцину за допомогою телемедицини. Але за допомогою простого звернення ми можемо координувати послуги з догляду та діагностики вдома, від взяття крові до вакцинації. Весь процес лікування сконцентрований у смартфоні, включаючи запис в клініку, виклик лікаря додому, замовлення і доставлення медикаментів тощо. І при нинішньому тренді максимального переходу в онлайн — це однозначно сервіс майбутнього»
Ігор Нестеров, виконавчий директор «Мобільної клініки «ДоброДок+»
У клініці кажуть, що з початком пандемії пацієнти самі почали шукати способи дистанційного спілкування з лікарями. І коли статистика COVID наприкінці минулого року різко зросла, кількість запитів до сімейних лікарів клініки збільшилася на 300%.
У клініці кажуть, що з початком пандемії пацієнти самі почали шукати способи дистанційного спілкування з лікарями. І коли статистика COVID наприкінці минулого року різко зросла, кількість запитів до сімейних лікарів клініки збільшилася на 300%.

4
Вигідне партнерство
Клієнтами клініки, в основному, є компанії малого та середнього бізнесу, а партнерами — страхові компанії, банки, спортивні організації.
Клініка працює з такими страховими компаніями як: СК «Альфа Страхування», СК «Провідна», СК «Уніка», УСГ, УПСК, ЄСА. Серед корпоративних клієнтів: Inter Edinstvo Holding, Prodexim, Neftek, Кулиничі, «Укрспецвапно», А-банк.

Всього — більше 35 компаній. Кількість партнерів та клієнтів постійно зростає.

У клініці зазначають, що з 9 мільйонів співробітників українських компаній понад 5 мільйонів не мають полісу медичного страхування.
«Страхові компанії формують хороші пропозиції для великого бізнесу, але не для середнього і малого через низький попит на дорогі продукти. Відповідно, ця ніша практично вільна і ми можемо заповнити її нашою пропозицією»
Ігор Нестеров
«Мобільна клініка «ДоброДок+» орієнтується на малий і середній бізнес, зі штатом від 100 осіб.
Вигоди роботодавців очевидні — компанії можуть підвищити лояльність співробітників і скоротити час перебування персоналу на лікарняному. До того ж це не так дорого, як ДМС, що часто не доступне невеликим компаніям з фінансових міркувань.

Звичайно, телемедицину від «Мобільної клініки «ДоброДок+» можна купити в складі страхового пакета, але можна й окремо. Якщо звичайний поліс ДМС коштує 8-10 тисяч гривень на рік за кожного співробітника, то телемедицина обійдеться в 10 разів дешевше — всього в 600 гривень на рік на людину. Послугами Мобільної клініки зараз користуються близько 21 тисячі співробітників компаній-клієнтів і дають їй високі оцінки якості - 4.6 з 5.0 можливих.
Минулого року ДоброДок+ запустив можливість оформлення річної передплати для корпоративних клієнтів, що зручно для обох сторін. Як правило, річні договори потім продовжуються. Хоча основні регіони надання медичних послуг Київ і Дніпро, її фахівці можуть консультувати жителів будь-якого регіону України.
Вигідна телемедицина і тим, хто працює за кордоном або часто перебуває в роз'їздах
У Західній Європі або тій же Польщі дуже дороге медичне обслуговування і сервіс Dobrodoc+ дозволяє істотно заощаджувати на цих витратах. Клініка працює з однією з найбільших компаній з офіційного працевлаштування українців за кордоном. Вона продає річний абонемент на обслуговування і медичну консультацію «Мобільної клініки «ДоброДок+» в пакеті зі страховкою для виїжджаючих.
Вигідна телемедицина і тим, хто працює за кордоном або часто перебуває в роз'їздах
У Західній Європі або тій же Польщі дуже дороге медичне обслуговування і сервіс Dobrodoc+ дозволяє істотно заощаджувати на цих витратах. Клініка працює з однією з найбільших компаній з офіційного працевлаштування українців за кордоном. Вона продає річний абонемент на обслуговування і медичну консультацію «Мобільної клініки «ДоброДок+» в пакеті зі страховкою для виїжджаючих.

5
Низька конкуренція — високі можливості
Величезний плюс інвестицій в телемедицину ще й в тому, що ринок зараз майже вільний. Спеціалізованих телемедичних сервісів поки що мало і часто у них немає ані комплексних послуг, ані власних клінік, ані своїх лікарів. А якщо лікарі весь час змінюються, то складно контролювати якість роботи. В активі «Мобільної клініки «ДоброДок+» дві клініки з постійним штатом — у Києві і Дніпрі. Багато лікарів працюють з моменту заснування компанії. Є також і запрошені фахівці, але основа штату все ж своя.
Принципово важливо, що «Мобільна клініка «ДоброДок+» — ліцензована компанія з розширеним спектром спеціалізацій по МОЗ України. І вона несе відповідальність як юридична особа за якість консультацій, незалежно від того, надає їх штатний лікар або сумісник.

6
Ставка на технології
Ігор Нестеров каже, що «Мобільна клініка «ДоброДок+» робить основну ставку на діджиталізацію і продовжить інвестувати у новітній софт.
«У сфері телемедицини перемагає той, хто використовує якомога більше інновацій. Тому що технології дозволяють значно розширити перелік послуг. Виграє той, хто створить найтехнологічніший продукт».
Ігор Нестеров
Головна мета
«Мобільної клініки «ДоброДок+» — створення медичного сервісу повного циклу на основі платформи Dobrodoc+. Компанія вже почала укладати договори з аптеками і сервісами доставлення ліків, інтегруватися в операційні системи українських клінік і лабораторій з приймання аналізів.
У найближчих планах
Розширення бізнесу шляхом доставляння медикаментів. Це дозволяє швидко вийти на величезний приватний сегмент телемедицини для супроводу пацієнтів, що приймають ліки на регулярній основі. Послуга спрямована на спрощення процесу продовження рецепта, зниження вартості на медикаменти і регулярні відвідування лікаря. У травні повинна завершитися інтеграція Dobrodoc+ з однією з найбільших мережевих аптек.
Акціонери компанії планують у найближчі 18 місяців інвестувати близько $ 1,5 млн
«Через 5 років в інтернеті або вдома надаватиметься більше медичних послуг, ніж в кабінеті лікаря або аптеці.У «Мобільній клініці «ДоброДок+» ми втілюємо це майбутнє в реальність»
Ігор Нестеров

7
Прогнозований прибуток
Компанія має у своєму розпорядженні прогнозовані фінансові доходи, адже укладаються річні контракти, які в більшості випадків потім подовжуються.
Швидке зростання інтересу до телемедицини загалом, і сервісу Dobrodoc+ зокрема призводить до того, що кількість користувачів сервісу компанії збільшується не менше ніж на 20% на місяць.
Середньоквартальний темп зростання виторгу у 3-4 кварталі минулого року склало 377%! Зростання валового прибутку — 31%.

© 2008-2021 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх