Мінфін

Біткоїн під прицілом. Український крипторинок в очікуванні легалізації

В Україні активізувався процес легалізації криптовалют

Біткоїн під прицілом. Український крипторинок в очікуванні легалізації

В Україні активізувався процес легалізації криптовалют
У Верховній Раді хочуть обкласти 5%-м податком операції з криптовалютою. Відповідний законопроект №2461 зареєстрований у парламенті 18 листопада.

«Мінфін» проаналізував, що відбувається з віртуальними грошима і які перспективи їх легалізації в Україні.
Шлях до легальності
Врегулювати ринок криптовалют в Україні намагалися вже не раз. З 2017 року до Верховної Ради було подано, як мінімум, три законопроекти на цю тему. Але далі справа так і не пішла.

Цього разу, схоже, все буде інакше і легалізація криптовалют таки відбудеться. Справа в тому, що про такі плани ще у вересні заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Люди, які займаються криптовалютою, повинні вийти з «сірої зони» і почати платити податки», – підкреслив міністр.

Більше того, 6 листопада Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум з однією з найбільших біткоїн-бірж світу — Binance. Очікується, що платформа почне роботу в Україні вже до кінця року. До цього часу Мінцифрі, депутатам і гравцям ринку потрібно створити законодавчу базу і відповідні умови для нормальної роботи криптобізнеса в нашій країні.
Поставити на законні рейки
З тим, що закон потрібен, погоджувалися всі. Але в питаннях, що і як він повинен регулювати, єдиної думки не було. Основним каменем спотикання довгий час була ставка податку і взагалі доцільність його введення. Але без цього навряд чи вдалося б визначити правовий статус і легалізувати криптокапітали, а разом з тим — пустити гроші в економіку.

У новому законопроекті питання вирішили таким чином.

  • Запропонували ввести новий вид активів — віртуальні — і обкладати їх як інвестиційні активи. Іншими словами, податок на прибуток платити з позитивної різниці між доходом від продажу та вартістю купівлі криптоактива за пільговою ставкою 5%.
Віртуальний актив – особливий вид майна, який є цінністю в цифровій формі, що створюється, враховується і відчужується електронно. До віртуальних активів належать криптоактиви, токен-активи та інші віртуальні активи.

  • Платники повинні вести окремий облік щодо таких операцій. Це не дасть можливості зменшувати свій загальний оподатковуваний дохід через збитки від операцій з віртуальними грошима.
  • Операції з продажу криптоактивів ПДВ обкладатися не будуть.
Врегулювання: аргументи «за»
Існує маса причин, чому необхідно врегулювати ринок криптовалют.

Невизначеність правового статусу віртуальних активів заважає розвитку даного ринку в Україні. Власники криптоактивів стикаються з серйозними проблемами.

  • Учасники ринку не мають можливості захищати своє право власності, оскыльки особливості віртуальних активів у діючій податковій системі не враховані. Звідси і проблеми з правоохоронними органами.
  • Банківська система з побоюванням ставиться до криптобізнесу. Але після прийняття закону ситуація зміниться. Можна буде спокійно через банк заходити на біржу і відправляти гроші за купівлю або продаж криптовалюти.

Через невизначеність статусу криптоактивів в Україні, до нас не йдуть міжнародні компанії, які працюють у цій сфері. Ризики такої діяльності для них важливіші, ніж можливі доходи. Як наслідок, програють усі.
Стабільна нестабільність
Криптоіндустрії в Україні пророкують велике майбутнє. Згідно з оцінками Офісу ефективного регулювання (BRDO), наша країна знаходиться на 10 місці в світі за кількістю користувачів «цифровим золотом», до того ж входить до першої 20-ки країн-лідерів за блокчейн-інноваціями.

Криптовалютою торгують українські біржі Exmo, Kuna та BTC Trade UA. Обміняти гривні на віртуальні гроші можна в онлайн-обмінниках.
Сьогодні у світі існує понад 2 тис. криптовалют. Найпопулярніші — біткоїн і ефіріум. Найдорожчою криптовалютою українського походження є майнекскоїн.

Характерна риса криптовалют — нестабільність курсу, який може змінюватися кілька разів на день. Наприклад, біткоїн з початку 2019 року демонстрував вражаюче зростання. 17 червня був зафіксований максимальний курс — майже $ 9300 за монету. Але після цього почалося падіння. Сьогодні, 4 грудня, біткоїн котирується на рівні $ 7479 (майже 179 тис. грн) за монету. Всього за тиждень курс криптовалюти просів майже на $122 (28 листопада 1 Btc коштував $7601).
Схожа ситуація спостерігається і за іншими криптовалютами. Ефіріум сьогодні коштує $150, подешевшавши на $3 за тиждень. Курс майнекскоїна за тиждень знизився на $ 0.0025 до $ 0.0515 за монету.

Як поведе себе курс криптовалют – спрогнозувати складно. Це залежить як від кількості нових продуктів, пов'язаних з блокчейн-технологією, так і від попиту на них. Звичайно ж, важливу роль грає підтримка віртуальних активів урядами різних країн. Україна поступово втягується в процес легалізації криптовалют, і зовсім скоро зможе впливати на динаміку курсових коливань.

Що ви знаєте про криптовалюти?

Що ви знаєте про криптовалюти?

Популярність віртуальних активів зростає у всьому світі. Вони привертають увагу і інвесторів, і простих громадян.

Але щоб отримувати реальні вигоди і дивіденди, наприклад, від біткоїна, потрібно добре «познайомитися» з цим витвором інженерного мистецтва.
Пройдіть тест від «Мінфіну» і перевірте, наскільки глибокі ваші знання про криптовалюти
РОЗПОЧАТИ ТЕСТ
Bitcoin — це...
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Як називається процес створення біткоїна?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Першу покупку за криптовалюту зробив американець Ласло Ханеч. На що він витратив за сьогоднішніми мірками нечувану суму - 10 000 біткоїнів?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
У грудні 2017 року біткоїн побив усі рекорди за вартістю за всю історію свого існування. Його курс становив...
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Загальна кількість біткоїнів у світі визначена наперед. Останній буде здобутий приблизно в 2140 році. Скільки ж всього може бути вироблено біткоїнів?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Де можна зберігати свої біткоїни?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Куди звертатися, щоб відновити втрачений від біткоїн-гаманця пароль?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
На яку валюту відбувається найбільше обмінних транзакцій?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Законопроект № 2461 пропонує легалізувати криптовалюту в Україні. А яка країна першою взялася за регуляцію біткоїна?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Який з українських банків першим заявив про готовність працювати з біткоїном?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Як називається українська біржа, де продаються криптовалюти?
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
У травні 2016 року з'явилася українська криптовалюта, яка увійшла в топ-10 анонімних криптовалют у світі. Її назва...
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
Курс біткоїна до гривні на сьогодні тримається в межах...
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
ДІЗНАТИСЯ РЕЗУЛЬТАТ
«Новачок»
Ви прихильник класичних способів інвестування, тому мало цікавитеся інноваційними платіжними інструментами.

Bitcoin для вас всього лише іноземне слово.
ПРОЙТИ ЩЕ РАЗ
«Просунутий рівень»
Ви робите успіхи у вивченні ринку криптовалют. Схоже, можливість заробити на інвестиціях в Bitcoin міцно засіла у Вашій голові.

Продовжуйте вивчати Фінтех разом з «Мінфіном».
ПРОЙТИ ЩЕ РАЗ
«Профі»
Ви справжній знавець Bitcoin! Напевно, вже обзавелися парою монет?

Якщо ні, то радимо — у Вас є всі шанси розбагатіти на криптовалюті.
ПРОЙТИ ЩЕ РАЗ

© 2008-2020 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859
Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх